Vitajte na stránkach Luxury guns

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.
Vstúpiť

Predaj zbrani a streliva Puškárstvo Bratislava

Brokovnice Fabarm

Bojové brokovnice Fabarm sa sanžíme držať neustále skladom.

Spoločnsť Fabbrica Bresciana di Armi (Brescia Arms Factory). Skrátene FABARM. Založenie sa datuje okolo roku 1900 rodinou Galesi. Zaoberala sa najmä výrobou brokovníc, vzduchoviek a pištolí. Po druhej svetovej vojne sa výroba spoločnosti Fabarm rýchlo rozbiehala a ponuka sa prudko rozširovala. Koncom 60. rokov Fabarm uviedol na trh Goldenmatic 125, svoju prvú poloautomatickú brokovnicu s dlhým spätným impulzom. V sedemdesiatych rokoch začal Fabarm vyrábať športové brokovnice. S modelom STL začal vyrábať aj brokové pumpy ( opakovacie brokovnice. Taktiež uviedol na trh Ellegi, poloautomat s puzdrom Ergal 55. Ľahkú zbraň, ktorá dosiahla obrovský úspech v Taliansku aj v zahraničí. V polovici 70. rokov odišla rodina Galesiovcov zo spoločnosti a nové vedenie začalo s procesom reštrukturalizácie. Tento proces ich viedol k exportu viac ako troch tisíc pušiek mesačne. Spoločnosť Fabarm bola do značnej miery zmodernizovaná. Obrovským rozsahom boli rozšírené kapacity výroby aby sa dal aspoň trochu zvládať extrémny dopyt po kvalitných výrobkoch.

Fabarm martial cantilever Slovensko
Fabarm Martial Slovensko
Fabarm martial-od-green slovensko
FABARM SDASS ProForces Stage2 Slovensko
Fabarm SDASS Slovensko
Fabarm sdass-pro-telescopic2 Slovensko
FABARM STF12 FDE Slovensko
fabarm stf12 Slovensko
FABARM_STF12 Compact Viper Slovensko
previous arrow
next arrow

Po prerušení obchodného spojenia spoločnosti Hesckler & Koch a Benelli v roku 1998 z dôvodu nízkej kvality spracovania a nedodržiavania dodacích lehôt, Heckler & Koch nahradil celý svoj rad brokovníc tými, ktoré vyrába FABARM. Táto línia obsahovala poľovnícke a športové brokovnice v poloautomatických prevedeniach a brokových púmp. Pre armádu, políciu a domácu obranu vyšla  spoločnosť Heckler & Koch v spolupráci s Fabarmom so štyrmi variantami HK Fabarm FP6.

Začiatky dvadsiateho prvého storočia boli pre spoločnosť Fabarm opäť veľmi dynamické, pričom sa čoraz viac zameriaval na výrobu samočinných a poloautomatických zbraní. Najmä opakovacie brokové sa stali veľmi obľúbenými u rôznych bezpečnostných zložiek po celom svete, čomu napomohla samozrejme spolupráca so spoločnosťou Heckler & Koch. V roku 2004 Fabarm predstavil poloautomatický Lion H35 Titan a nasledujúci rok bol uvedený na trh AXIS. Tiež spoločnosti priniesla novú hlaveň typu Tribore s meniteľnými čokmi a hyperbolickými profilovými spojovacími kužeľmi, čo umožnilo konzistentnejšie a dokonalejšie rozloženie zásahov jak s hromadnou strelou tak s jednotnou. Zbrane sa vyznačujú až extrémnou presnosťou.

V roku 2011 sa Caesar Guerini stal akcionárom Fabarmu a synergia medzi oboma spoločnosťami čoskoro priniesla ovocie so zrodom modelu XLR5 Velocity. Vylepšenej a funkčnej poloautomatickej brokovnice pre streľbu na hlinené holuby. S týmto modelom v roku 2013 dosiahol americký strelec John Yeiser svetový rýchlostný rekord v disciplíne TRAP AT, prekonaním zásahom 25 terčov za 64,14 s. Divízai Fabarm profesional bola založená v roku 2014. Divízia, ktorá sa venuje výrobe najkvalitnejších, taktických brokových zbraní sveta, pre profesionálne použitie, v armáde, policajných a bezpečnostných zboroch.

S poloautomatickými brokovnicami ako S.A.T. 8 opakovačkami radu,Martial, SDASS a ultramodernou modelovou radou Bojové Brokovnice Fabarm STF/12, Fabarm navždy zmenil koncepciu brokovníc pre ozbrojené zložky . V roku 2015 sa Fabarm dostal pod plnú kontrolu spoločnosti Caesara Guerin, ktorý získal celý podiel. Konsolidácia tejto novej skupiny ešte viac posilnila obchodnú synergiu prostredníctvom výrazne silnej prítomnosti na americkom trhu prostredníctvom štruktúry FABARM USA so sídlom v Marylande. Zároveň sa táto jednotka stala druhou najväčšou talianskou spoločnosťou v sektore ľahkých civilných strelných zbraní.