Predaj zbrani a streliva Puškárstvo Bratislava

Strelivo

slide strelivo
slide strelivo
slide strelivo
slide strelivo
slide strelivo
previous arrow
next arrow

Každý strelec potrebuje vhodné strelivo pre svoju zbraň a hlavne pre svoj účel, na ktorý svoju zbraň využíva. Preto sme pre Vás v predajni zbraní a streliva Luxury Guns v Bratislave, pripravili širokú ponuku streliva do zbraní kat. B-C. Medzi nábojmi do guľovníc a brokovníc nájdete jak športové, tak aj lovecké strelivo, rôzneho kalibru a značiek. Rovnako tak pre krátke guľové zbrane máme množstvo druhov streliva pre šport alebo obranu.

Strelivo do ručných palných zbraní je tvorené nábojmi rôznych prevedení a určení. Náboj je ako základná jednotka streliva zostavená z viacerých mechanických dielov a výbušnín nezbytne potrebných k uskutočneniu výstrelu palnej zbrane. Kedže náboje ako také obsahujú výbušniny a traskaviny, radia sa k výbušným predmetom.

Klasický náboj sa skaldá so základných častí: strela, výmetná prachová náplň, nábojnica zápalka.

Strela je určená k zásahu ciela, napríklad v prípade poľovníka je to zver, v prípade športového strelca je to terč. Výmetná prachová náplň: je tvorená strelivinou ( bezdýmny strelný prach), je zdrojom energie, ktorá je využitá pri vytlačení strely z hlavne.

Nábojnica: najčastejšie je to kovová nádoba ( v prípade brokových nábojov je použitý plast alebo papier) , ktorá chráni náplň pred nežiadúcimi vonkajšími vplivmi a slúži k spojeniu všetkých častí náboja v jeden celok.

Zápalka: je iniciátorom spoľahlivého zapálenia prachovej náplne, je lysovaná do dna nábojnice.

Niektoré náboje sa môžu konštrukčne líšiť od tejto schémy, napríklad tým, že nemajú nábojnicu, zápalka nie je samostatným elementom, alebo nemajú strelu (nábojky) .
Každému strelcovi a zbrani vyhovuje iný druh streliva. Neexistuje jeden ideálny druh športového, loveckého ani obranného streliva. Každé je niečím iným špecifické a to platí aj pri samotných zbraniach, či už ide o kvalitu spracovania pri výrobe a skladovaní alebo pri pohľade na samotnú presnosť streľby či účinok v cieli.

Na predajni nájdete prevažne strelivo značiek: Sellier & Bellot, Rws, Sako, Federal, Horanady, Breneke, Lapua, Geco, CCI, ZVS, Pionky iné značky riešime na objednávku.

Nedržíme na predajni samotné komponenty pre prebíjanie a taktiež nedržíme prebijacie lisy a príslušenstvo. Objednať potrebne veci na prebíjanie nieje problém. V portfóliu máme lisy a doplnky od firiem Hornady, Lee Precision a Dylon Precision