Vitajte na stránkach Luxury guns

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.
Vstúpiť

Predaj zbrani a streliva Puškárstvo Bratislava

Pištoľ CZ 75 Republika

CZ 75 Republika bola na predaj len u nás, predajni LUXURY GUNS v Bratislave
Pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky uviedla Česká zbrojovka a.s. na trh limitovanú edíciu investičných pištolí CZ 75 Republika. Tvorí ju len sto exemplárov, z nich každý je vybavený špičkovým ručným zdobením od hlavného rytca Českej Zbrojovky Reného Ondru, s motívmi československých štátnych znakov a unikátnym výrobným číslom.

Základ CZ 75 Republika tvorí celoocelový SA/DA model CZ 75 B kalibru 9 mm Luger, moderná pokračovateľka jednej z najslávnejších a naj-kopírovanejších československých zbraní všetkých čias. Povrchová úprava rámu a záveru je v klasickom čiernom prevedení za pomoci alkalického čiernenia a leštená na vysoký lesk. Rovnako na vysoký lesk je leštená aj hlaveň.
Kontúry rámu a záveru sú zvýraznené ozdobnou linkou vytvorenou zatepaním 24 karátového zlata. Do takto vymedzených plôch boli umiestnené rytiny s motívom lipovej ratolesti, ktorá tvorila dôležitú súčasť štátnej symboliky medzivojnovej Československej republiky. Týka sa to tiež prednej a zadní časti rukoväti, kde rytina nahradila obvyklé vertikálne zdrsnenie pre istejší úchop. Zlatá linka a plastická rytina lipovej ratolesti zdobí rovnako aj dno pätky zásobníku, ktorá je rovnako alkalicky čiernená avšak sfarbená jemne do hneda, kvôli špecifickému materiálu pätky zásobníka.

24k zlato sa ďalej využilo na pozlátenie ovládacích prvkov. Pažbičky sú z koreňa briáru. Krásnu kresbu hnedého dreva zvýrazňuje politúra.

Znak Československej republiky z rokov 1920 až 1938 je verne zhotovený z čistého zlata a vsadený do pravého boku rámu medzi osy poistky a záchyt záveru. Na ľavej strane záveru sú s využitím vkusného retro-fontu nápisi PRAVDA VÍTĚZÍ (heslo používané na vlajke prezidenta republiky aj na veľkom štátnom znaku) a CZ 75 REPUBLIKA. Na obvyklom mieste nechýba tradičná ochranná známka Českej zbrojovky a.s. a určenie kalibra zbrane. Zľava na ráme je vo dvoch riadkoch vypálený menší nápis ´´Vyrobeno v České Republice v edici 100 kusů´´. Na pravej strane rámu, záveru a hlavne v priestore vyhadzovacieho okienka je vypálené unikátne výrobné číslo v rozsahu CSR-1918 až CSR-2018. Vpredu na pravom boku záveru je uvedené, aké výročie táto edícia pripomína: 1918–2018

Každý exemplár pištole CZ 75 Republika je uložený v originálnej kazete, vyrobenej z troch druhov dreva. Vrchné dvierka zdobí plastická rytina lipovej ratolesti, ktorá obklopuje československý veľký štátny znak z obdobia prvej republiky. Ku zbrani je certifikát a jeden zásobník.

Zbraň je predaná a ďalšiu už neplánujeme zadovážiť do predajne.

[caption id="attachment_728" align="alignnone" width="4751"]CZ 75 Republika .                                                  CZ 75 Republika
[/caption]