Vitajte na stránkach Luxury guns

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.
Vstúpiť

Predaj zbrani a streliva Puškárstvo Bratislava

Zbrane HS Produkt – Springfield Armory

HS Produkt je chorvátska spoločnosť vyrábajúca strelné zbrane, ktorá sa preslávila hlavne výrobu poloautomatickej pištole HS2000 a XDm predávanej na americkom trhu ako Springfield Armory XD .

Spoločnosť HS Produkt bola založená ako IM Metal v roku 1991, po prvých demokratických voľbách v Chorvátskej republike. Sídlo spoločnosti sa nachádza v meste Ozalj v Chorvátsku, asi 50 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Záhreb a jej výrobný závod bol premiestnený v roku 2000 do mesta Karlovac. Začiatkom roku 2001, po úspechu pištolí HS2000 na svetovom trhu, spoločnosť zmenila svoj názov na HS Produkt.

Súčasné výrobné zariadenie HS Produkt vyrába asi 30 000 pištolí mesačne s trendom neustáleho rastu; Deväťdesiat percent produkcie sa vyváža do Spojených štátov. Počet zamestnancov vzrástol z približne 80 v roku 2000 na takmer 1 000 v roku 2007, čím sa HS Produkt stal hlavným zamestnávateľom v okrese Karlovac . Zakladatelia a spoluvlastníci HS Produkt, Ivan Žabčić a Marko Vuković, sú technickými inžiniermi; Vuković je hlavným dizajnérom väčšiny produktov spoločnosti.  Vuković má tiež bojové skúsenosti ako veterán chorvátskej vojny za nezávislosť, pri ktorej bol dvakrát zranený.

Hs Produkt Slovensko
HS Produkt Slovensko

V polovici roku 2001 bola podpísaná dlhodobá zmluva s americkou spoločnosťou Springfield Inc, hlavným zástupcom spoločnosti HS Produkt pre severoamerický trh. Od začiatku spolupráce s vyššie uvedeným partnerom zaznamenala HS Produkt najvyšší nárast predaja strelných zbraní na svete a Springfield zaznamenal najvyšší dovoz z jedného výrobného závodu v histórii USA. Spoločnosť HS Produkt vyváža 95% svojich výrobkov na americký trh. Jeho zbrane boli v USA v rokoch 2003, 2006, 2009 a 2013 vyhlásené za zbrane roku.

Ďalším ukazovateľom kvality bolo pridelenie NSN (skladové číslo NATO – kód NATO), podľa ktorého boli výrobkom HS Produkt (guľomety HS a útočné pušky VHS) udelené rovnaké postavenia v systéme zbraní, ktorý používajú členské krajiny NATO.

Spoločnosť HS Produkt tiež vlastní certifikát ISO 9001: 2015 / En ISO 9001: 2015 na vývoj a výrobu strelných zbraní a ich diel, ako aj na výrobu útočných pušiek a ich náhradných dielov vrátane uznania vysokej kvality IZVORNO HRVATSKO (vyrobené v Chorvátsku). normy. Spoločnosť je už niekoľko rokov najväčším vývozcom do Spojených štátov a získala Zlatný ključ (Zlatý kľúč) a Zlatna Kuna (Zlatá kuna). 

Okrem výroby poloautomatických strelných zbraní je HS Produkt známy aj výrobou útočnej pušky VHS, ktorá je štandardnou servisnou puškou chorvátskeho ministerstva obrany. Útočná puška VHS sa vyrába vo verzii „bullpup“ s kalibrom 5,56 × 45 mm. Útočná puška má tiež doplnky, ako je granátomet, optický zameriavač s červeným bodom – kolimátor a približovací modul, ktoré sú tiež produktmi HS Produkt.

Dnes je HS Produkt výrobným závodom využívajúcim najmodernejšie technológie na výrobu pechotných zbraní a jedným z najväčších výrobných závodov zbraní na svete. 


V prípade záujmu za príplatok vieme zbrane rovno dodať na mieru, vo Vami požadovanom farebnom odtieni farieb CERAKOTE , prípadne niektoré modely sa dajú priamo do-vybaviť kolimátorovím zameriavačom.